Szukanie zaawansowane

RADIALIGHT KLIMA 20 Grzejnik elektryczny 2000W (6757)


Kup teraz: 1 756,00 zł

Ilość: z 1000 szt.

lubAwen.pl

dopłaca do tego zakupu!

(rabat transakcyjny)


Parametry przedmiotu

 • Stan: Nowy

Opis

RADIALIGHT KLIMA 20

 

RADIALIGHT KLIMA 20 jest grzejnikiem wyprodukowanym we Włoszech. Grzejnik charakteryzuje się bardzo wysoką jakością wykonania. W grzejniku RADIALIGHT KLIMA 20 zastosowano nowoczesny termostat pozwalający na dokładne sterowanie grzejnikiem.

Grzejnik RADIALIGHT KLIMA 20 jest wyposażony w wiele funkcji, pozwalających na zmniejszenie zużycia energii.

Grzejnik Radialight KLIMA 20 jest sprzedawany z następującym wyposażeniem:

 • Termostat LCD - umożliwia precyzyjne sterowanie pracą grzejnika
 • Czujnik obecności - dostosowuje pracę grzejnika do obecności w pomieszczeniu
 • Czujnik otwartego okna - zmniejsza zużycie energii podczas wietrzenia pomieszczenia
 • Przewód zasilający do sieci 230V / 50 Hz
 • Uchwyt do mocowania urządzenia na ścianie

Najważniejsze cechy grzejników elektrycznych RADIALIGHT KLIMA:

 • Posiada innowacyjną technologię od RADIALIGHT
 • Grzejnik elektryczny KLIMA jest wyposażony w wbudowany bardzo precyzyjny termostat
 • Wyposażony jest również w szereg funkcji energooszczędnych czyli zmniejszających zużycie energii
 • Niski koszt początkowy oraz niskie koszty eksploatacyjne

Dane techniczne:

 • Moc grzejnika: 2000 W
 • Szerokość: 124 cm
 • Wysokość: 50,4 cm
 • Grubość: 12 cm
 • Masa: 12 kg
 • Montaż: naścienny
 • Zasilanie: 230V / 50Hz
 • Ochrona przed zamarzaniem: tak (7oC)
 • Nastawienie temperatur: 10oC-30oC
 • Stopień ochrony: IP24
 • Kabel zasilający: tak, bez wtyczki
 • Długość kabla zasilającego: 100 cm
 • Gwarancja: 24 miesiące
Grzejnik elektryczny RADIALIGHT KLIMA 20. Woda komputer poszedł RADIALIGHT KLIMA 20 i został klawiatura RADIALIGHT KLIMA 20. Motocykl RADIALIGHT KLIMA 20 został sprzedany na aukcji i został sobie grzejnik. Wanna i ogrzewanie RADIALIGHT KLIMA 20 zostało nic nie wiem. Przystań i została zobowiązany do użycia kocioł RADIALIGHT KLIMA 20 i grzejniki. Sterownik RADIALIGHT KLIMA 20 na napędzie do bramy kwiaty i róże, zostały skonfigurowano pod RADIALIGHT KLIMA 20 i Polska. Tuleja sprzęgła hydraulicznego RADIALIGHT KLIMA 20 została zamocowana do włocławek. Lis żaluzje, karta papieru RADIALIGHT KLIMA 20. Taśma klejąca grzejnik RADIALIGHT KLIMA 20.
Grzejnik elektryczny RADIALIGHT KLIMA 20 termostat

TECHNOLOGIA UŻYTA W RADIALIGHT KLIMA 20

Jak działa RADIALIGHT KLIMA 20?

Grzejnik RADIALIGHT KLIMA 20 posiada dwa niezależne systemy grzewcze. Pierwszym z nich jest ogrzewanie na podczerwień, drugie- ogrzewanie konwekcyjne. Panel generujący podczerwień znajduje się w przedniej części grzejnika. Element konwekcyjny w grzejniku RADIALIGHT KLIMA 20 to bardzo wydajny aluminiowy rdzeń grzewczy.
Działanie grzejnika elektrycznego RADIALIGHT KLIMA 20

Oba te systemy są zarządzane poprzez inteligenty termostat który sam dobiera który element ma być użyty w danym momencie, chociaż priorytetem dla termostatu jest ogrzewanie radiacyjne a element konwekcyjny jest używany tylko gdy termostat wykryje że element radiacyjny to za mało lub gdy grzejnik ma szybko podnieść temperaturę do zadanej (np. podczas zaprogramowanej zmiany temperatury z nocnej na dzienną).

Czym jest ogrzewanie radiacyjne nazywane również ogrzewaniem na podczerwień?

Ogrzewanie za pomocą fal cieplnych - podczerwonych - jest emisją ukierunkowanego ciepła przed urządzeniem nawet do 3 metrów od niego.

Ogrzewanie podczerwienią ogrzewa wszystko co znajduje się dokładnie przed urządzeniem, meble, ściany oraz podłogę dokładnie tak samo jak to robi słońce. W następnej fazie nagrzane meble oraz ściany oddają ciepło do pomieszczenia dzięki czemu odczuwana temperatura w pomieszczeniu jest przyjemniejsza.

Grzejniki elektryczne RADIALIGHT KLIMA 20 w przeciwieństwie do standardowych paneli na podczerwień działają mniejszą temperaturą dzięki czemu emitowana radiacja jest bardzo delikatna, a co za tym idzie nie czujemy nagłych zmian temperatur jak to ma miejsce w przypadku zwykłych paneli na podczerwień (tyczy to się wszystkich paneli których front rozgrzewa się do temperatury większej niż 90oC - taka temperatura powoduje dyskomfort gdy znajdujemy się blisko grzejącego panela na podczerwień).

Grzejnik elektryczny RADIALIGHT KLIMA 20 dzięki radiacji utrzymuje stałą temperaturę w pomieszczeniu dzięki wbudowanemu inteligentnemu termostatowi, który nadzoruje pracę elementu grzewczego służącego do ogrzewania podczerwienią.

Budowa grzejnika Radialight KLIMA 20

Gdy termostat uzna, że temperatura elementu radiacyjnego jest wystarczająco wysoka odłącza go, gdy temperatura elementu spadnie zostanie on znowu uruchomiony. Dzięki takiej zmiennej pracy temperatura w pomieszczeniu jest stabilna bez nagłych spadków i wzrostów temperatur jak to ma miejsce przy standardowych panelach na podczerwień.

Jak działa ogrzewanie konwekcyjne w grzejnikach elektrycznych RADIALIGHT KLIMA 20?

Grzejnik elektryczny RADIALIGHT KLIMA 20 wykorzystuje naturalną konwekcję czyli ruch powietrza, nie jest wyposażony w wentylator lub inne urządzenie, które może emitować jakikolwiek dźwięk lub hałas. Dzięki aluminiowemu elementowi grzewczemu w kształcie litery X uzyskaliśmy szybszy czas rozgrzewania się samego elementu konwekcyjnego jak również nagrzewania się powietrza.

Temperaturę elementu grzewczego nadzoruje inteligentny termostat który uruchamia element tylko wtedy gdy jest to naprawdę potrzebne. A są to dwie sytuacje gdy następuje zaprogramowana zmiana temperatury z nocnej na dzienną oraz gdy element od ogrzewania podczerwienią potrzebuje pomocy. Element konwekcyjny zostaje odłączony gdy jego temperatura jest wystarczająca do utrzymania pożądanej temperatury. Gdy temperatura elementu grzewczego spadnie zostanie on ponownie uruchamiany, ponieważ termostat nie tylko pilnuje temperatury w pomieszczeniu ale również pilnuje temperaturę obu elementów grzewczych.

Czy technologia zastosowana w RADIALIGHT KLIMA 20 jest wstanie obniżyć rachunki za ogrzewanie?

TAK, technologia ta umożliwia utrzymanie pożądanej temperatury przy użyciu małej mocy ponieważ element radiacyjny służący jako ogrzewanie na podczerwień zużywa tylko 15% nominalnej mocy urządzenia.

Dodatkowo dzięki wbudowanemu termostatowi utrzymywana temperatura w pomieszczeniu jest stała a co za tym idzie elementy grzewcze zamiast być rozgrzewane od zera są tylko dogrzewane, dzięki czemu została wyeliminowana wada innych systemów grzewczych tego typu gdzie występuje duża bezwładność.

TERMOSTAT GRZEJNIKA ELEKTRYCZNEGO RADIALIGHT KLIMA 20

Grzejnik elektryczny RADIALIGHT KLIMA 20 posiada wbudowany elektroniczny termostat z wyświetlaczem LCD, który ma możliwość programowania na cały tydzień. Termostat możemy zaprogramować trzema temperaturami: dzienną, nocną oraz przeciwzamrożeniową. Dzienna oraz nocna jest ustawiana przez użytkownika, a przeciwzamrożeniowa jest ustawiona fabrycznie na 7oC.

Termostat grzejnika RADIALIGHT KLIMA

Do dyspozycji mamy 3 programy:

 • program P1 jest w pełni edytowalny przez użytkownika
 • program P2 jest specjalnie przystosowany dla domków letniskowych z których korzystamy tylko w weekendy (od poniedziałki do czwartku - przeciwzamrożeniowa, piątek od godziny 00:00 do 17:00 - temperatura nocna, a od 17:00 w piątek do 24:00 w niedziele - temperatura dzienna)
 • program P3 jest specjalnie przystosowany dla biur (od poniedziałku do piątku w godzinach 00:00 do 07:00 oraz od 18:00 do 24:00 - temperatura nocna, a od 07:00 do 18:00 - temperatura dzienna, w weekend - temperatura przeciwzamrożeniowa)

Podtrzymanie pamięci przy braku energii do 30 minut, gdy zabraknie prądu powyżej 30 minut grzejnik zresetuje wszystkie ustawienia oraz przejdzie w tryb czuwania (grzejnik będzie wyłączony), aby zapobiec przejściu grzejnika w tryb czuwania oraz utracie temperatury dziennej warto uruchomić funkcję REM (wszystkie inne funkcje zostaną zresetowane). Funkcja ta utrzyma grzejnik włączony na temperaturze dziennej nawet gdy prądu nie będzie dłużej niż 30 minut.

Termostat wbudowany w grzejnik elektryczny RADIALIGHT KLIMA 20 jest wyposażony w funkcję odczytu temperatury otoczenia wyczuwanej przez grzejnik oraz funkcję korekty owej temperatury. Warto odczekać 24-48 godzin od pierwszego uruchomienia grzejnika i zweryfikować temperaturę odczytywaną przez grzejnik, ponieważ temperatura może się różnić ze względu na miejsce powieszenia grzejnika. Aby to zrobić wystarczy użyć innego termometru postawionego w miejscu, w którym ma być pilnowana temperatura i zaniżyć lub zawyżyć odczytywaną temperaturę przez grzejnik.

Dodatkowo termostat grzejnika elektrycznego KLIMA wyposażony jest w wskaźnik efektywnego wykorzystania energii elektrycznej umieszczony na wyświetlaczu po prawej stronie.

ENERGOOSZCZĘDNE FUNKCJE DLA MNIEJSZEGO ZUŻYCIA ENERGII

Grzejniki elektryczne RADIALIGHT KLIMA 20 są wyposażone w szereg funkcji które pomagają nam zaoszczędzać energię elektryczną zużywaną na ogrzewanie.

Czujnik otwartego okna
 

Funkcja jest w standardzie wyłączona. Gdy funkcja jest aktywna termostat odczyta nagły utrzymujący się spadek temperatury w pomieszczeniu, jak to ma miejsce podczas wietrzenia pomieszczenia poprzez otwarcie okna, grzejnik elektryczny KLIMA przełączy się na temperaturę przewzamrożeniową. Funkcja ta zmniejsza zużycie energii podczas wietrzenia pomieszczenia, ponieważ zapobiega utracie energii przez ogrzewanie zimnego powietrza, które cały czas napływa do pomieszczenia, gdy zamkniemy okno musimy pamiętać aby włączyć grzejnik zgodnie z instrukcją obsługi. Prawidłowe działanie tej funkcji może zależeć od umiejscowienia grzejnika w pomieszczeniu oraz występowaniu przeciągów oraz jak długo okno będzie otwarte.

Czujnik obecności
 

Funkcja jest w standardzie wyłączona. Gdy funkcja jest aktywna oraz termostat jest ustawiony na temperaturę dzienną, czujnik cały czas będzie sprawdzać czy ktoś jest w pomieszczeniu. W momencie gdy czujnik nie będzie wyczuwać żadnej obecności w pomieszczeniu zacznie zaniżać temperaturę dzienną zgodnie z tabelką poniżej.

 
Czas od wykrycia obecności Zmniejszenie temperatury względem temperatury dziennej
60 minut 1,0oC
90 minut 2,0oC
120 minut 3,5oC
38 godzin Funkcja przeciwzamrożeniowa 7±3oC
 

Jeżeli grzejnik elektryczny KLIMA jest ustawiony na temperaturę nocną lub jest w trybie przeciwzamrożeniowym nie będzie żadnej zmiany temperatury.

W momencie wykrycia kogoś w pomieszczeniu przez 10 minut, temperatura automatycznie zostanie przełączona na dzienną bez żadnego zmniejszenia. Można również ręcznie wyłączyć redukcje temperatury poprzez wciśnięcie przycisku "M".

Prawidłowe działanie tej funkcji może zależeć od umiejscowienia grzejnika w pomieszczeniu. Aby znaleźć najlepsze miejsce montażu trzeba pamiętać, że czujnik obecności działa dokładnie przed urządzeniem, żaden obiekt nie może znajdować się bezpośrednio przed grzejnikiem. Czujnik obecności jest również bardziej wydajny gdy osoby poruszają się wzdłuż grzejnik a nie w stronę grzejnika.

Miernik zużycia energii dobowy oraz tygodniowy
 

Grzejniki elektryczne RADIALIGHT KLIMA 20 są wyposażone w dwa mierniki jeden jest dobowy - mierzy zużycie energii z ostatnich 24 godzin - drugi tygodniowy - mierzy zużycie energii z ostatnich 7 dni. Dzięki tej funkcji możemy odczytać jakie jest przybliżone zużycie energii z danego okresu. Możliwe jest również zmniejszenie zużycie poprzez optymalizację temperatury lub zaprogramowanie grzejniki i na bieżąco sprawdzać czy nowe ustawienia są optymalne i zużywają mniej energii.

Wskaźnik efektywnego wykorzystania energii
 

Grzejniki elektryczne RADIALIGHT KLIMA 20 są wyposażone w wskaźnik efektywnego wykorzystania energii który jest umieszczony na wyświetlaczu po prawej stronie. Wskazuje nam czy ustawiona obecnie temperatura jest w przedziale bardzo ekonomiczna (najwyższe zielone pole) czy bardzo nieekonomiczna (najniższe czerwone pole). Dzięki niemu możemy zaobserwować jaki ma wpływ zmiana temperatury na zużycie energii, wszystko w czasie rzeczywistym.

Odczyt temperatury wykrywanej przez grzejnik oraz jego korekta
 

Grzejniki elektryczne RADIALIGHT KLIMA 20 są wyposażone równie w odczyt temperatury którą w danej chwili wykrywa grzejnik z dokładnością do 0.1oC. Odczyt temperatury możemy skorygować, ponieważ różne miejsca montażu mogą powodować odchylenia względem temperatury w centralnej części pomieszczenia. Jak dokonać prawidłowej korekty - po minimum 48 godzinach od uruchomienia grzejnika, ustawiamy termometr pokojowy na środku pomieszczenia lub w miejscu w którym najczęściej przebywamy i sprawdzamy jaka jest temperatura na grzejniku oraz na termometrze i dokonujemy odpowiedniej korekty na grzejniku oczywiście tylko wtedy gdy jest to konieczne.

 • Formy płatności Płatność z góry
  Płatność przy odbiorze
 • Sposoby płatności Przelew tradycyjny Przelewy24 Pobranie
 • Warunki dostawy Kupujący pokrywa koszt przesyłki
 • Opcje transportu
  Pierwsza szt. Kolejna szt. Ilość w paczce
  Przesyłka kurierska 0,00 zł 0,00 zł 1 szt.
  Przesyłka kurierska pobraniowa 0,00 zł 0,00 zł 1 szt.
Dane sprzedawcy:
Grzegorz Wendołowski
AKOM Grzegorz Wendołowski
ul,. Kościuszki 29
87-820 Kowal
REGON: 910044007
NIP: 888-100-27-46

Telefon kontaktowy: +48 600-196-100

Email kontaktowy: sklep@grzejnik.net

Informacje od sprzedającego
Odstąpienie od umowy

Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014, kupujący ma 14 dni od daty otrzymania towaru na przesłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy, a jeśli sprzedający nie poinformował o prawie do odstąpienia – 12 miesięcy.

Zwrot przedmiotu przez konsumenta powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od daty przesłania oświadczenia, podobnie jak zwrot środków przez Sprzedającego. Sprzedający może jednak wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.

Umowa jest uważana za niezawartą, a konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Reklamacje

Kupujący może składać Sprzedawcy reklamacje dotyczące zawartej Umowy pod adresem sklep@grzejnik.net lub w formie pisemnej na adres Sprzedawcy. Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej:
-imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego,
-datę zawarcia Umowy stanowiącej podstawę reklamacji,
-przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego,
-wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację.
Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji Sprzedający zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie. Sprzedający rozpoznaje reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci. Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail bądź na adres poczty tradycyjnej.

WARUNKI GWARANCJI

1. Gwarancja obowiązuje na terenie Polski. Sprzedawca udziela gwarancji na okres xx miesięcy od daty sprzedaży. Realizatorem świadczeń gwarancyjnych jest sprzedawca urządzenia. Wykryte w tym czasie wady będą usuwane bezpłatnie. Naprawa zostanie wykonana w możliwie najkrótszym terminie do 14 dni roboczych od daty dostarczenia urządzenia do sprzedającego. Sprzedawca zastrzega sobie prawo wydłużenia powyższego okresu w uzasadnionych przypadkach.
2. Sprzedawca udziela gwarancji na produkt. Gwarancja nie obejmuje usługi montażu.
3. Naprawą gwarancyjną określa się wykonanie czynności, których celem jest usunięcie wady urządzenia objętego gwarancją. Urządzenie lub podzespoły, w których stwierdzone zostaną braki materiałowe, konstrukcyjne lub produkcyjne i z tego powodu działają nieprawidłowo, będą naprawiane lub wymieniane. Po wykonaniu czynności serwisowych wymienione części stają się własnością Sprzedawcy.
4. Gwarancji nie podlegają:
- uszkodzenia mechaniczne, termiczne, chemiczne i wszystkie inne powstałe wskutek działania lub zaniechania użytkownika lub działania siły zewnętrznej (np. zjawisk atmosferycznych, przepięć lub zakłóceń elektrycznych bądź elektromagnetycznych)
- uszkodzenia powstałe wskutek: niewłaściwego montażu (niezgodnego z instrukcją montażu) oraz zastosowania niezgodnego z przeznaczeniem lub instrukcją obsługi, zmian konstrukcyjnych i przeróbek dokonanych przez użytkownika lub inne osoby trzecie; używanie niesprawnych produktów.
- uszkodzenie wynikające z wcześniejszego rozmontowania lub naprawiania przez osoby do tego nieuprawnione - urządzenia z uszkodzoną (niewidoczna data produkcji), zerwaną tabliczką znamionową
- wymiany części posiadających określona żywotność i ulegających naturalnemu zużyciu: żarówki, baterie, akumulatory, koła zębate, sprężyny, bezpieczniki, szczotki komutatorowe itp.
- uszkodzenia urządzeń wynikające z niewłaściwego doboru względem przeznaczenia
5. W przypadku dokonania 3 nieskutecznych napraw gwarancyjnych tego samego rodzaju kupującemu przysługuje prawo wymiany wadliwego elementu na nowy. W przypadku zakupu kilku urządzeń w jednym zestawie, możliwość wymiany dotyczy tylko tego urządzenia, którego trzykrotne naprawy okazały się nieskuteczne.
6. Sprzedawca nie ponosi kosztów związanych z demontażem, montażem oraz transportu do, i z serwisu.
7. Gwarancja bez dołączonego dowodu zakupu, stempla sprzedawcy, wpisanego modelu urządzenia lub numeru seryjnego, podpisu nabywcy oraz bez daty sprzedaży jest nieważna.
8. Gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień Klienta wynikających z rękojmi. W opisie każdego produktu jest podany okres gwarancji.

Gwarancji udziela: Producent/dystrybutor
Czas gwarancji dla konsumenta: 24 miesiące
Czas gwarancji dla przedsiębiorców: 24 miesiące
Czas na reklamację z tytułu rękojmi: 2 lata
(dla firm rękojmia wyłączona)

Adres reklamacji:
AKOM Grzegorz Wendołowski
ul,. Kościuszki 29
87-820 Kowal
Polska
Czy produkt można zwrócić: TAK
Czas na zwrot przedmiotu: 14 dni
Koszt zwrotu ponosi: Kupujący

Adres zwrotu:
AKOM Grzegorz Wendołowski
ul,. Kościuszki 29
87-820 Kowal
Polska
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014, kupujący ma 14 dni od daty otrzymania towaru na przesłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy, a jeśli sprzedający nie poinformował o prawie do odstąpienia – 12 miesięcy.

Zwrot przedmiotu przez konsumenta powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od daty przesłania oświadczenia, podobnie jak zwrot środków przez Sprzedającego. Sprzedający może jednak wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.

Umowa jest uważana za niezawartą, a konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Zgłoś naruszenie zasad

Pomoc i wsparcie

Facebook

Płatności obsługują: Szybkie płatnosci internetowe Przelewy24
Szukanie zaawansowane