Szukanie zaawansowane

NOGEN N4815 Grzejnik elektryczny 1500W do 30m2 (5660)


Kup teraz: 2 200,00 zł

Ilość: z 1000 szt.

lubAwen.pl

dopłaca do tego zakupu!

(rabat transakcyjny)


Parametry przedmiotu

 • Stan: Nowy
 • Rodzaj grzejnika: Elektryczny
 • Producent: NOGEN
 • Moc: 1500
 • Długość: 84
 • Wysokość: 48
 • Głębokość: 15
 • Montaż grzejnika:
  • Do ściany

Opis

 
PRZEDMIOTEM AUKCJI JEST:
Grzejnik elektryczny
N4815
1500W
Dla pomieszczeń o powierzchni do 30m2 (przy wysokości 2,5m).
 

Zdjęcie podglądowe: grzejniki NOGEN w kolorze białym

 
 
Parametry techniczne

Model: N4815

***

Moc: 1500 W
Zabezpieczenie: 8 A
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 485 x 840 x 150 mm
Masa: 7,8 kg
Długość przewodu: 2 m
Przekrój przewodu: 3 x 1,0 mm2
Max. ogrzewana powierzchnia: 30 m2
(dla wysokości pomieszczenia 2,5 m i U=0,3 W/m2*K)
 


TECHNOLOGIA
 

W ogrzewnictwie występują dwa główne typy transportu ciepła do otoczenia: promiennikowe i konwekcyjne.
Grzejniki NOGEN wykorzystują prawo fizyki mówiące o tym, że ciepłe powietrze unosi się do góry, a zatem znajdują się w grupie urządzeń zwanych konwektorami.

***

Konwektor to urządzenie grzewcze otwarte na przepływ powietrza, posiadające element grzejny, który to powietrze ogrzewa i przesyła na zewnątrz do otoczenia. Od temperatury, kształtu, powierzchni i masy elementu grzejnego będzie zależała temperatura i prędkość powietrza wydobywającego się z grzejnika.
Im prędkość i temperatura powietrza będą większe, tym konwekcja będzie zachodziła dynamiczniej, co z kolei przełoży się na czas nagrzania danej kubatury powietrza w pomieszczeniu.

***

Mamy do czynienia z różnego typu elementami grzejnymi w zależności od zastosowanej technologii. Najbardziej popularne są grzejniki konwekcyjne z elementem grzejnym w postaci wody, tzw. grzejniki wodne. Używane są w instalacjach c.o. wykorzystujących paliwa stałe, gaz, olej napędowy czy kotły elektryczne.
Piec nagrzewa wodę, która transportowana jest poprzez system rur do grzejników, po całym obiekcie ogrzewanym.

***

Zasadnicze wady tego systemu to duże straty w transporcie energii i stosunkowo niska temperatura elementu grzejnego w grzejniku – ok. 60°C.
Innym wykorzystywanym elementem grzejnym jest grzałka w postaci drutu, taśmy czy pręta oporowego – mamy wówczas do czynienia z konwektorem elektrycznym.

***

Grzejniki NOGEN należą do grupy konwektorów elektrycznych, jednakże elementem grzejnym w grzejnikach nie jest sama grzałka wykonana z drutu oporowego, ale cały zespół takich grzałek umieszczonych w odpowiedni sposób w radiatorze grzejnika.
Wykorzystując maksymalnie pobraną energię elektryczną bez strat , grzałki pracują w konstrukcji zamkniętej i w ten sposób są odizolowane od przepływającego powietrza (pracują w środowisku zamkniętym). Grzałki oddają swoją całą energię od wewnątrz do radiatora zbudowanego ze stu trzydziestu kształtowników (kominów) i dzięki temu w znaczny sposób zwiększają konwekcję.

***

Masa i powierzchnia radiatora jest kilka tysięcy razy większa od masy samej grzałki z drutu oporowego.
Temperatura radiatora osiąga 165°C przy pełnym przepływie powietrza przez radiator. Kształt radiatora jest tak dobrany, aby ciepło w najbardziej możliwy efektywny sposób zostało przekazywane do otoczenia.

***

Dzięki zastosowaniu powyższych rozwiązań, powietrze w grzejnikach NOGEN nagrzewane jest szybko i szybko zostaje przetransportowane do otoczenia.
W grzejnikach o mocy 2000W powietrze wylatujące z radiatora ma temperaturę 100°C i prędkość 1,1 m/s.

***

Powyższe parametry sprawiają, iż grzejniki NOGEN są w stanie 3-4 krotnie szybciej wymienić powietrze w pomieszczeniu, niż tradycyjne konwektory elektryczne o tej samej mocy.


FUNKCJONALNOŚĆ
 

Jednym z największych atutów grzejników NOGEN jest fakt, iż działają one bezobsługowo.
Każdy grzejnik zaopatrzony jest w wysokiej klasy programator, który nie tylko steruje pracą systemu grzałek i zabezpieczeniami, ale pozwala użytkownikowi na swobodne programowanie temperatur i czasu pracy urządzenia.

***

Grzejnik posiada dwa tryby pracy – automatyczny i manualny.
Manualny pozwala nam na bieżąco decydować o temperaturze do jakiej grzejnik ma ogrzać pomieszczenie, natomiast automatyczny zupełnie wyręcza użytkownika z pilnowania właściwej temperatury i czasu pracy grzejnika.
W trybie automatycznym mamy możliwość 10 ustawień temperatury na dobę, 7 dni w tygodniu.

***

Każdy grzejnik wyposażony jest w czujniki temperatury, w czasie rzeczywistym dokonuje pomiaru temperatury pomieszczenia w jakim jest zainstalowany i w razie potrzeby podnosi ją do wartości na jaką został wcześniej zaprogramowany.

***

Programator wyposażony jest również w licznik prądu, a zainstalowany w oprogramowaniu kalkulator pozwala nam na bezpośredni odczyt kosztów pracy urządzenia w złotówkach.

***

Komunikaty programatora dostępne są obecnie w czterech językach:
polskim, angielskim, niemieckim i norweskim.

***

Co ciekawe, żeby dokonać jakichkolwiek zmian w programie pracy grzejnika trzeba znać 5-cyfrowy kod PIN jakim zabezpieczony jest programator, co uniemożliwia osobom trzecim lub niepowołanym dokonywania zmian temperatur czy czasu pracy grzejnika.


KOMFORT
 

Podłączenie grzejnika do instalacji jest bardzo proste, ponieważ grzejniki wyposażone są w przewody zasilające zakończone wtyczką.

***

System grzewczy zbudowany z grzejników NOGEN nie wymaga konserwacji, jedynie przed każdym sezonem grzewczym zaleca się odkurzanie grzejnika od spodu za pomocą odkurzacza.
Grzejniki NOGEN można stosować w każdego rodzaju pomieszczeniach: mieszkalnych, biurowych, handlowych, usługowych.

***

Różnorodność grzejników w ofercie sprawia, że w łatwy sposób można dobrać odpowiedni grzejnik do odpowiedniego pomieszczenia.


OSZCZĘDNOŚĆ
 

Grzejniki energooszczędne NOGEN funkcjonują na zasadzie maksymalnego wykorzystania pobranej energii elektrycznej, przetworzenia jej na energię cieplną i w najlepszy możliwy sposób przekazania jej do otoczenia.
Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań takich jak dużej masy i powierzchni radiator oraz zaawansowana elektronika grzejniki NOGEN są znacznie wydajniejsze od tradycyjnych grzejników elektrycznych.

***

Instalacja grzejników nie wymaga praktycznie żadnych nakładów inwestycyjnych.
Jedynym kosztem ponoszonym przez użytkownika jest koszt samych urządzeń.
Nie istnieje potrzeba – jak w przypadku wielu innych systemów – budowania dodatkowych pomieszczeń, elementów jak np. kotłowni czy instalacji kominowo – nawiewowych.

***

Ponadto zastosowanie grzejników energooszczędnych NOGEN pozawala na szybkie i łatwe rozbudowy i dostosowanie systemu ogrzewania w przypadku jakichkolwiek zmian (np. rozbudowa domu zwiększająca znacząco zapotrzebowanie na ciepło) – po prostu dokupujemy i montujemy kolejne urządzenia.

***

Montaż grzejników energooszczędnych jest bezkosztowy – grzejniki montujemy bezpośrednio do ściany na specjalnych uchwytach kołkami rozporowymi, które są dostarczane wraz z grzejnikiem.
Montaż jest łatwy i nie wymaga specjalnych umiejętności.

***

Stosując grzejniki NOGEN minimalizujemy również dodatkowe koszty eksploatacyjne, np. koszty przeglądów instalacji (przegląd większości instalacji grzewczych powinien się odbywać minimum raz w roku, elektrycznej zaś raz na 5 lat).

***

Bardzo ważnym czynnikiem jest również wkład pracy ludzkiej.
Dzięki zastosowaniu grzejników NOGEN, które są praktycznie bezobsługowe, unikamy straty czasu i pracy poświęcanej na zakup i składowanie paliw stałych, a także później na usuwanie odpadów powstałych w wyniku ich spalania.BEZPIECZEŃSTWO
 

Grzejniki Nogen to grzejniki elektryczne, a zatem podczas pracy nie wytwarzają żadnych spalin, szkodliwych gazów czy odpadów stałych.
Energia elektryczna należy do tzw. czystych energii, dlatego wybierając grzejniki NOGEN jako źródło ciepła, użytkownicy przyczyniają się do niepowstawania niskiej emisji, która jest główną przyczyną tworzenia się smogu.

***

Grzejniki NOGEN doskonale współpracują z odnawialnymi źródłami energii (OZE) takimi jak elektrownie wiatrowe, fotowoltaiczne czy wodne.
Grzejniki NOGEN pracując, nie obniżają naturalnej wilgotności powietrza, nie wywołują efektu palenia kurzu i są bezwonne.
Dlatego idealnie nadają się dla alergików i astmatyków.

***

Zastosowany w grzejnikach NOGEN system zabezpieczeń gwarantuje bezpieczne użytkowanie – możemy pozostawić grzejniki nawet na czas długotrwałych wyjazdów, ponieważ nie stwarzają zagrożenia wybuchem czy pożarem.
W przeciwieństwie do systemów wodnych grzejniki NOGEN nie stwarzają też ryzyka zalania mieszkania na skutek nieszczelności instalacji wodnej.

***

Podwójne zabezpieczenie termiczne w Grzejnikach NOGEN zabezpieczają grzejnik przed nadmiernym rozgrzaniem się na skutek niewłaściwego użytkowania (np. używanie grzejnika jako suszarki do ubrań).

***

Grzejniki są bezpieczne dla użytkowników i otoczenia, ich obudowa nie nagrzewa się, a zatem nie istnieje ryzyko oparzenia.

***

Grzejniki NOGEN spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa obowiązujące w UE.


DESIGN
 

Grzejniki NOGEN standardowo występują w dwóch wersjach kolorystycznych:
białym i grafitowym.
Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, którzy cenią sobie ciekawe, oryginalne wnętrza, wyposażyliśmy nasze grzejniki w panele dekoracyjne (opcja).

***

Panele dekoracyjne wyprodukowane są z wysokiej jakości hartowanego szkła, wzmocnionego folią co sprawia, iż panel jest trwały i bezpieczny w użytkowaniu.
Grafika na panelu powstaje nowoczesną metodą nadruku UV, co sprawia, iż nadruk jest trwały i doskonale oddaje rzeczywiste obrazy.

***

Posiadamy bogatą bazę gotowych wzorów, grafik oraz fotografii.
Poza tym dajemy klientowi pełną możliwość personalizacji grafiki na panelu – klient może wykorzystać swój wzór, zdjęcie lub inną formę graficzną.

 


 
 

Dane dotyczą domu parterowego 120m², posiadającego współczynnik przenikania U=0,3.
Koszt eksploatacji dotyczy ogrzewania budynku w okresie od października do kwietnia.


 


Grzejniki NOGEN są idealnym rozwiązaniem do ogrzewania mieszkania, domu, biura !!!
 

Można je zaprogramować w sposób wygodny dla użytkownika. Każde pomieszczenie może w innych przedziałach czasowych być nagrzane na różne temperatury.
Np. sypialnia 19°C, pokój dziecięcy w tym czasie 21°C, a łazienka 24°C.

***

Odpowiednio zaprogramowany system ogrzewania może nam wygenerować dodatkowe oszczędności, nawet do 30%.

***

Stosując grzejniki NOGEN możemy spokojnie wyjechać np. na zimowe wakacje bez obawy wychłodzenia mieszkania czy domu i bez zatrudniania osób trzecich do np. podkładania do pieca na paliwo stałe.

***

Stosowanie grzejników NOGEN to komfort otrzymywania ciepła na żądanie. Grzejniki NOGEN bardzo szybko nagrzewają pomieszczenie, w którym są stosowane.

***

Grzejniki NOGEN są idealną alternatywą dla pieców akumulacyjnych. Są bardziej wydajne, nie wymagają specjalnych instalacji elektrycznych oraz zmiany taryf.


Instytucje

Grzejniki NOGEN doskonale nadają się do ogrzewania pomieszczeń, które trudno dogrzać ze względu na zły stan kominów, instalacji wod.-kan. , czy instalacji elektrycznych i w których zastosowanie centralnego ogrzewania wiążę się z olbrzymimi kosztami lub wręcz jest niemożliwe.

***

Znajdują swoje zastosowanie w mieszkaniach komunalnych, w pomieszczeniach podlegających pod Urzędy Miast, czy Urzędy Gmin, np. bibliotekach czy przedszkolach.

***

Są miejsca, które wymagają ogrzewania w określonym czasie, kilka godzin na dobę, np. świetlice wiejskie, które pracują po 4-5 godzin dziennie, głównie popołudniami i których dogrzewanie w okresie zimowym jest niezwykle trudne i kosztowne.
Załączniki czasowe i szybkie nagrzewanie pomieszczeń przez grzejniki NOGEN sprawia, iż są one idealnym rozwiązaniem do tego typu miejsc.Do wyboru 2 kolory grzejników:

- Biały
 

Zdjęcie podglądowe: grzejniki NOGEN w kolorze białym.


- Grafitowy
 

Zdjęcie podglądowe: grzejniki NOGEN w kolorze grafitowym ze stopkami (opcja).


Przy zamówieniu proszę podać kolor zamawianego grzejnika.


Stopki
 

Fabrycznie każdy grzejnik wyposażony jest w uchwyty do montażu ściennego.

***

Istnieje możliwość dokupienia stopek.

***

Dzięki stopkom grzejnik staje się urządzeniem mobilnym !

***

--->LINK DO AUKCJI ZE STOPKAMI<---


Do każdego kupionego grzejnika Nogen
GRATIS:


Antena zwiększająca zasięg czujnika bezprzewodowego !!!

 
 
 
 


 
 


 


W skład zestawu wchodzą:


- Grzejnik elektryczny NOGEN N4815 1500W

***

- Czujnik temperatury przewodowy

***

- Czujnik temperatury bezprzewodowy

***

- Antena zwiększająca zasięg czujnika bezprzewodowego (GRATIS!)

***

- Uchwyty ścienne

***

- Instrukcja obsługi w języku polskim wraz z gwarancją

***

- Paragon lub Faktura VAT

 
 
Zapraszamy do zakupów!!!
 • Formy płatności Płatność z góry
  Płatność przy odbiorze
 • Sposoby płatności Przelew tradycyjny Przelewy24 Pobranie
 • Warunki dostawy Kupujący pokrywa koszt przesyłki
 • Opcje transportu
  Pierwsza szt. Kolejna szt. Ilość w paczce
  Odbiór osobisty 0,00 zł 0,00 zł 10 szt.
  Odbiór osobisty po przedpłacie 0,00 zł 0,00 zł 10 szt.
  Przesyłka kurierska 0,00 zł 0,00 zł 10 szt.
  Przesyłka kurierska pobraniowa 0,00 zł 0,00 zł 10 szt.
Dane sprzedawcy:
Grzegorz Wendołowski
AKOM Grzegorz Wendołowski
ul. Kościuszki 29
87-820 Kowal
REGON: 910044007
NIP: 888-100-27-46

Telefon kontaktowy: 600-196-100

Email kontaktowy: nogensklep@gmail.com

Informacje od sprzedającego
Odstąpienie od umowy

Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014, kupujący ma 14 dni od daty otrzymania towaru na przesłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy, a jeśli sprzedający nie poinformował o prawie do odstąpienia – 12 miesięcy.

Zwrot przedmiotu przez konsumenta powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od daty przesłania oświadczenia, podobnie jak zwrot środków przez Sprzedającego. Sprzedający może jednak wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.

Umowa jest uważana za niezawartą, a konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Reklamacje

Kupujący może składać Sprzedawcy reklamacje dotyczące zawartej Umowy pod adresem sklep@grzejnik.net lub w formie pisemnej na adres Sprzedawcy. Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej:
-imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego,
-datę zawarcia Umowy stanowiącej podstawę reklamacji,
-przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego,
-wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację.
Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji Sprzedający zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie. Sprzedający rozpoznaje reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci. Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail bądź na adres poczty tradycyjnej.

WARUNKI GWARANCJI

1. Gwarancja obowiązuje na terenie Polski. Sprzedawca udziela gwarancji na okres xx miesięcy od daty sprzedaży. Realizatorem świadczeń gwarancyjnych jest sprzedawca urządzenia. Wykryte w tym czasie wady będą usuwane bezpłatnie. Naprawa zostanie wykonana w możliwie najkrótszym terminie do 14 dni roboczych od daty dostarczenia urządzenia do sprzedającego. Sprzedawca zastrzega sobie prawo wydłużenia powyższego okresu w uzasadnionych przypadkach.
2. Sprzedawca udziela gwarancji na produkt. Gwarancja nie obejmuje usługi montażu.
3. Naprawą gwarancyjną określa się wykonanie czynności, których celem jest usunięcie wady urządzenia objętego gwarancją. Urządzenie lub podzespoły, w których stwierdzone zostaną braki materiałowe, konstrukcyjne lub produkcyjne i z tego powodu działają nieprawidłowo, będą naprawiane lub wymieniane. Po wykonaniu czynności serwisowych wymienione części stają się własnością Sprzedawcy.
4. Gwarancji nie podlegają:
- uszkodzenia mechaniczne, termiczne, chemiczne i wszystkie inne powstałe wskutek działania lub zaniechania użytkownika lub działania siły zewnętrznej (np. zjawisk atmosferycznych, przepięć lub zakłóceń elektrycznych bądź elektromagnetycznych)
- uszkodzenia powstałe wskutek: niewłaściwego montażu (niezgodnego z instrukcją montażu) oraz zastosowania niezgodnego z przeznaczeniem lub instrukcją obsługi, zmian konstrukcyjnych i przeróbek dokonanych przez użytkownika lub inne osoby trzecie; używanie niesprawnych produktów.
- uszkodzenie wynikające z wcześniejszego rozmontowania lub naprawiania przez osoby do tego nieuprawnione - urządzenia z uszkodzoną (niewidoczna data produkcji), zerwaną tabliczką znamionową
- wymiany części posiadających określona żywotność i ulegających naturalnemu zużyciu: żarówki, baterie, akumulatory, koła zębate, sprężyny, bezpieczniki, szczotki komutatorowe itp.
- uszkodzenia urządzeń wynikające z niewłaściwego doboru względem przeznaczenia
5. W przypadku dokonania 3 nieskutecznych napraw gwarancyjnych tego samego rodzaju kupującemu przysługuje prawo wymiany wadliwego elementu na nowy. W przypadku zakupu kilku urządzeń w jednym zestawie, możliwość wymiany dotyczy tylko tego urządzenia, którego trzykrotne naprawy okazały się nieskuteczne.
6. Sprzedawca nie ponosi kosztów związanych z demontażem, montażem oraz transportu do, i z serwisu.
7. Gwarancja bez dołączonego dowodu zakupu, stempla sprzedawcy, wpisanego modelu urządzenia lub numeru seryjnego, podpisu nabywcy oraz bez daty sprzedaży jest nieważna.
8. Gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień Klienta wynikających z rękojmi. W opisie każdego produktu jest podany okres gwarancji.

Gwarancji udziela: Producent/dystrybutor
Czas gwarancji dla konsumenta: 36 miesięcy
Czas gwarancji dla przedsiębiorców: 36 miesięcy
Czas na reklamację z tytułu rękojmi: 2 lata
(dla firm rękojmia wyłączona)

Adres reklamacji:
AKOM Grzegorz Wendołowski
ul. Kościuszki 29
87-820 Kowal
Polska
Czy produkt można zwrócić: TAK
Czas na zwrot przedmiotu: 14 dni
Koszt zwrotu ponosi: Kupujący

Adres zwrotu:
AKOM Grzegorz Wendołowski
ul. Kościuszki 29
87-820 Kowal
Polska

Zgłoś naruszenie zasad

Pomoc i wsparcie

Facebook

Płatności obsługują: Szybkie płatnosci internetowe Przelewy24
Szukanie zaawansowane